Logo Letiště Šumperk

Fotogalerie >
Pořadí na Gridu >

18:00|Víme o všech

Po tom, co pilotka kluzáku B2 ohlásila přistání, v poli víme o všech pilotech. Dnes to byl i přes počáteční pesimismus a chladné počasí vydařený den. Třída kombi má po dnešku platné závody, klubovce chybí jedna disciplína.

Prognóza na zítřek vypadá podle vrchního meteorologa nadějně, takže to zítra určitě zkusíme a snad se klubové třídě podaří ulětět chybějící disciplínu.

16:20|Platná disciplína

Ve vzduchu je již posledních 5 pilotů a už teď je jasné, že i přes mírný ranní pesimismus budou obě třídy platné.

16:02|Přistání

Většinu závodníků z klubové třídy jiz máme doma. Začínají se nám take vracet kombíci. Vše zatim s minimálním počtem polí (tři).

15:10|Přistání

Začali se nám vracet první piloti, kteří úspěšně dokončili disciplínu. Pár z nich nám předvedlo nízké průlety kolem věžě (fotky těchto průletů naleznete ve fotogalerii).

14:20|Drží se!

Kromě tří pilotů se zatím všem daří držet ve vzduchu. GL (Albrecht Beat) přistával v poli, FP (Papežík) a KF (Nosek) přistáli zpět na letišti. Piloti se podle nedávných zpráv nacházejí v blízkosti Poličky, takže by podle odhadů mohli za půl hodiny sedat první plachtaři.

12:20|Odstartováno

Ve vzduchu jsou všechna letadla, v průběhu vzletů to vzdal Y1.

Zároveň přistála první várka krachujících kluzáků, které se nechytli (FP, KF, HE, JJ, 103, KW, OKD). Ti však šli vzápětí znovu do vzduchu a zatím se drží.

Páska pro klubovku byla otevřena v 11:45, pro třídu kombi ve 12:05.

Podle chrousta, který po úspěšném odstartování přistál, to i přes ranní pesimismus vypadá tam nahoře dobře, takže by piloti měli s trochou štěstí dnešní disciplínu zvládnout.

11:00|Startujeme

Do vzduchu jdou první kluzáky.

10:49|Chroust

Chroust je ve vzduchu a přináší trošku optimističtější zprávy. V 11 jdeme na to!

10:30|Fotografie z gridu

Do fotogalerie byly přidány fotky ze stavění gridu a briefingu.

10:16|Po briefingu

Máme po briefingu. I přes pozitivní prognózy ze včerejška se počasí pokazilo kvůli nasunující se teplé frontě z východu. Každopádně verdikt zní jasně, dnes to zase zkusíme.

Důležité bude se dostat pryč ze Šumperka dále na jihozápad, kde je počasí plachtařsky přívětivější. Proto je v plánu racing se dvěma otočnými body směrem k Pelhřimovu.

Štastné pořadí zůstává ze včerejška stejné:

14 - klubovka

20 - kombi

Starty se plánují na 11:00.

09:50|Grid postaven

Grid máme již postaven. Za 10 minut začíná briefing, na kterém se dozvíme, jestli to dnes z hlediska počasí půjde.

08:17|Dobré ráno

Pěkné a snad již i letové ráno ze Šumperka. Grid zatím stavíme na 18, briefing proběhne klasicky v 10:00.